چرا برای سئوی وردپرس به AMP نیاز داریم؟

بیشتر روز ها من یکی‌از تارنما های محبوبم رو در زمان نهار باز‌نگری میکنم . دوست دارم مقالات , خبر‌ها و کامنت ها رو ببینم با اینکه سایتی رو دوست دارم , هر هنگامی که بر روی لینکی کلیک می‌کنم تا تبی رو در مرورگر باز کنم , موارد زیادی بر روی ورقه از تبلیغات , نظرسنجی ها دستگاه لیزر و ابزارک ها وجود داره که باعث نماید شدن مرورگر من می شه . در بیشتر مورد ها که کاری از دستم بر نمیاد ناچار می احساس یک یا این که چند ثانیه چشم به راه بنشینم .

امروزه سرعت پردازنده‌ها بسیار شده , اما ما چیزهای زیادی بر روی سایت‌های دستگاه لیزر خویش قرار می‌دیم . هنوز نیز قریه ها تارنما دستگاه لیزر وجود داره که سرعت اون ها به ویژه بر روی تلفن همراه کنده . گوگل پژوهش هایی رو انجام داده حدود 53 درصد از افراد سایتی رو که نتونه در عرض سه ثانیه بارگذاری بشه رخنه‌ می کنند . به همین یاد گوگل یک پروژه نوشته باز نو به اسم AMP تولید کرده , این دستگاه لیزر مورد به معنای شتاب دهنده صفحه ها موبایلی ( Accelerated Mobile Pages ) است . این پروژه پایین گروه ای از HTML درنظر گرفته میشه که ارسال مورد ها مضاعف آهسته به مرورگر شما رو محدود می کنه .

با AMP بعضا از تارنما ها ارتقا 4 برابری در سرعت رو تجربه کرده اند که زیاد شگفت انگیز است . این نوع ارتقاء دستگاه لیزر سرعت کارهای زیادی نظیر افزایش نرخ تبدیل وبسایت های تجارت الکترونیک رو درپی خواهد داشت .


چندین نمونه در این صفحه مشاهده می کنید به Yoast برید و راءس کمک رو باز فرمائید سپس به بخش Knowledge Base برید و چیزی در اون تایپ نمائید . مشاهده میکنید که ورژن AMP اون بارگذاری می شه . صاحبان یوست می خوان برگه تا جایی که ممکنه تخت گاز بارگذاری بشه . اگه به ورژن بی نقص این پست بلاگی در سایت یوست بریم , متوجه میشیم که چیزهای متعددی بر روی این برگه وجود داره . درین ورقه طبقه بندی ها , برچسب ها , گزینش نشانی اینترنتی و موارد بسیار دیگری وجود داره . اما ورژن AMP این صفحه بسیار بی آلایش است . صرفا موردها اضطراری در اون نشان داده می شه .

در حال حاضر AMP یک ضرورت نمی باشد و دستگاه لیزر شما بدون چاره نیستید از اون به کارگیری کنید اما گوگل همیشه پیرو ارتقا سرعت بوده و اون را ترجیح می آبادی . گوگل هیچ چیزی رو به طور قانونی اعلام نکرده اما به احتمال مضاعف در آتی مزایایی در زمینه‌ی استعمال از AMP برای سئوی وب سایت ها وجود خواهد داشت . در بیش تر مورد ها پیکربندی تارنما برای AMP زیاد ساده است , دستگاه لیزر شما می تونید اون رو تحت عنوان پلاگین دستگاه لیزر نصب کنید و چندین تهیه و تنظیم معمولی رو انجام بدید . اینکار ارزشش رو داره!